Úvod do televizního trhu.

27. července 2011 v 12:48 | guru
Pro získání základního přehledu do oblasti reklamy, marketingu a médií je třeba si ujasnit základní dělení branže. Ta naše se dá nejlépe dělit na základě různých media-typů tedy typů médií. V rámci základního rozdělení rozlišujeme tato média: televizi, tisk, internet (v rámci čehož jsou i mobilní platformy), rádio, outdoor (indoor) a kina. Základní přehled je možné získat i na serveru MediaGuru zde http://www.mediaguru.cz/typy-medii/.

Každý mediatyp je zvláštní způsobem, jakým jej uživatelé konzumují (viz konzumace médií) a způsobem, jakým se na něm plánuje a nakupuje reklama. Např. v oblasti televize se reklama nakupuje na základě tzv. GRP´s přičemž např. na internetu lze nakupovat za tisíc zobrazení nebo lze nakupovat přímo prokliky.

Další důležitý parametr je doba, s jakým předstihem je třeba kampaně plánovat. Např. kampaně televizní se plánují s předstihem minimálně jednoho měsíce. Naproti tomu např. internetové lze naplánovat s předstihem pár dní. Vše se odvíjí od technických parametrů a procesů, které je třeba během plánování splnit. O konkrétních technikách plánování je možné si přičíst v sekci mediální plánování přímo na MG.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lebron James Shoes Lebron James Shoes | E-mail | Web | 13. srpna 2011 v 3:51 | Reagovat

Další důležitý parametr je doba, s jakým předstihem je třeba kampaně plánovat. Např. kampaně televizní se plánují s předstihem minimálně jednoho měsíce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama